Beyşehir Göl Festivali 2019

Beyşehir Göl Festivali 2019

2019 yılında 15’incisi düzenlenen festivalde İrem Derici ve Serdar Ortaç gibi ünlü ses sanatçıları sahne aldı…

 

GÖL FESTİVALİ, 26 TEMMUZ - 02 AĞUSTOS TARİHLERİ ARASINDA YAPILDI
İlçemizde, bu yıl 15’incisi düzenlenen Uluslararası Göl Festivali 26 Temmuz 2019 ve 02 Ağustos 2019 tarihleri arasında gerçekleştirildi.

Beyşehir Belediye Başkanı Adil Bayındır, Beyşehir Belediyesi tarafından 15’incisi düzenlenen Göl Festivali’nin vatandaşlardan gelen yoğun talepler üzerine 26 Temmuz - 2 Ağustos 2019 tarihleri arasında organize edilmesine karar verildiğini söyledi.
 

FESTİVAL İÇİN BELEDİYE BÜTÇESİNDEN HARCAMA OLMAYACAK
Başkan Bayındır, yaptığı açıklamada, Beyşehir’in doğal güzelliklerini, tarihi ve kültürel değerlerini, geleneklerini tanıtmak, aynı zamanda sosyal yaşantısını renklendirmek ve ilçede yaşayan vatandaşlarla gurbetçi hemşerilerini biraraya getirmek amacıyla 8 gün süreyle düzenlemeye karar verdikleri festivalin, festivale ana sponsor olmak üzere teklif veren 7 firma içerisinden en iyi teklifi veren CA Atik Organizasyon tarafından gerçekleştirilmesine karar verdiklerini belirterek, “Sponsor olabilmek için teklif veren diğer 6 firmaya da katılımlarından dolayı teşekkür ediyorum. Bu festival için Belediyemiz bütçesinden bir harcama yapılmayacağını da belirterek, ilçemize hayırlı olmasını temenni ediyorum.”ifadelerini kullandı.
 

FESTİVAL BOYUNCA HER GÜN BİR KONSER, HER GÜN FARKLI BİR SANATÇI...
Öte yandan, festival hazırlıkları sürerken 8 gün süreyle yapılmasına karar verilen etkinliğin içeriği ve konser programlarında sahne alacak sanatçılar da belli oldu.

Buna göre, festival boyunca her gün akşam bir konser programı oldu.

26 Temmuz’da Derya Uluğ,
27 Temmuz’da Betül Demir,
28 Temmuz’da Yonca Lodi,
29 Temmuz’da Merve Özbey,
30 Temmuz’da Sevcan Orhan,
31 Temmuz’da Hüseyin Kağıt,
1 Ağustos’ta İrem Derici ve
2 Ağustos'ta final gecesi ise Serdar Ortaç gibi ünlü isimler Beyşehirliler’le buluşarak sevilen eserlerini seslendirdi.
 

DOLU DOLU FESTİVAL
Festival kapsamında, hat, seramik, ebru, resim, fotoğraf ve geleneksel el sanatlarını konu alan sanat sokağı açıldı, festival meydanında panayır ve fuar alanı açılışı gerçekleştirildi. Festival boyunca göl üzerinde kano, motorlu tekne ve yüzme yarışları ile balık tutma yarışmaları düzenlendi. Yamaç paraşütü, paramotor gibi hava sporu gösterileri gerçekleştirildi. Yine fotoğraf yarışmaları karakucak müsabakaları, tekvando, kick boks ve muay thai gösterileri, tarhana şenliği, bisiklet yarışları, doğa yürüyüşleri, Akçabelen fasulye şenliği gibi etkinliklerde gerçekleştirildi.