KONYA BEYŞEHİR İLÇESİ

 Beyşehir ve çevresi tarihi eserler bakımından çok zengin bir nitelik taşır. Siyasi kültürel ve ekonomik alandaki hareketlilik tarihi eserlerin oluşmasında önemli rol oynamıştır. Hele Türk-İslam kültürünün yeşermesi, oldukça güzel eserlerin ortaya çıkmasını sağlamıştır. Anılan eserlerin varlığı, milli değerleri yansıtması açısından da büyük önem taşır. Zira onlar, bölgedeki Türk kültürü gerçeğini de omuzlar. Öyle ki; damla damla biriken bu eserler, Anadolu'ya Türk-İslam kültürü mührünü vurmuştur.
 
Nüfusu : 69.708
Rakım : 1125
Belediye Başkanı : Murat ÖZALTUN
Belediye Telefonu : 0332 512 47 69
Belediye Personel Sayısı : 235


Belediye Makine Parkı : 10 x Damperli Kamyon, 3 x Çöp Kamyonu, 2 x İtfaiye Aracı, 2 x Asfalt Aracı, 2 x Kamyonet, 5 x Otomobil, 1 x Paletli Yükleyici, 1 x Lastik Tekerli Yükleyici, 1 x Ekskavatör, 3 x Kepçe, 2 x Yol Bakım Silindiri, 2 x Grayder, 1 x Kompresör, 1 x Et Tevzi Arabası, 2 x Otobüs, 2 x Transmikser, 1 x Minibüs, 2 x Midibüs, Finişer, 2 x Pikap

Ulaşım Durumu Hakkında Bilgi : Beyşehirde, trafik oldukça yoğundur. Çünkü önemli bir kavşak merkezidir. Bu nedenle ulaşım ağında oldukça yeterli düzeydedir. Doğusundan geçen Konya-Isparta-İzmir karayolu ile batıya, Konya-Antalya karayolu ile de güneye açılan bir kapı gibidir.

Beyşehir, Akdeniz Bölgesinin "Göller Yöresi"nde ve Orta Toroslar'ın arkasındaki yayla çanağında yer almıştır.
Doğusunda  Konya, Kuzeyinde Doğanhisar, Hüyük ve Ilgın, Kuzeybatısında Şarkikaraağaç ve Eğirdir, Batıda Yenişarbademli, Güneybatıda Sütçüler, Güneyde Derebucak, Güneydoğuda Seydişehir İlçeleri ile çevrilidir. Beyşehir yurdumuzun Güneybatısında yer alır. Akdeniz'den yöreyi Toros Sıradağları ayırır. Beyşehir'in en güney ucundan kuzeyine 65km. kuş uçuşu uzaklığı vardır. Beyşehir Isparta, Konya ve Antalya illerine komşudur.
İlçenin yüz ölçümü 2652 kilometre karedir. Bunun dörtte birini 651 km2 alanındaki Beyşehir Gölü ve dörtte ikisini de dağlık alanlar kapsamaktadır. Konya ilinde toprak genişliğinde yedinci büyük ilçedir. Toprakları yurt topraklarının 293 de birine ve göl alanı 1172'de biri oranını oluşturmaktadır.

2014 Yerel Seçimlerinde Kazanan Parti Adayı

Ak Parti Murat Özaltun

Detaylı Bilgi Sitemizdir..