Facebook Grubumuza Katılın..

 

 

   
ALİ AKKANAT İLKÖĞRETİM OKULU

 Facebook'ta Paylaş

BEYŞEHİR ALİ AKKANAT YATILI İLKÖĞRETİM BÖLGE OKULU
 
 
Eğitime Açılış Yılı 1991
Yerleşim Yeri Şehir Merkezi
Derslik Sayısı 16
Öğretim Şekli Normal
Telefon No 0332 512 1077
Yazışma Adresi Esentepe Mahallesi Beyşehir/KONYA
E-Mail Adresi aliakkanatpio@hotmail.com
Web Adresi http://mebk12.meb.gov.tr
Yatılı kapasitesi 100 Erkek, 100 Kız Toplam 200
Vizyonu Bilim ve teknolojinin farkında olan, Yeniliklere açık, Öğrenmeyi temel ihtiyaç kabul eden, Değerlerini yasayan ve yaşatan, Hoşgörü sahibi, Olaylara geniş bir açıdan bakabilen, Dinamik,özgüveni ve sorumluluk bilinci gelişmiş, Sosyal ve Kültürel faaliyetlere katılımcı, Çağdaş,demokratik ve laik bireyler yetiştirmektir.
 
Misyonu Bireysel nitelikleri dikkate alarak öğrenmelerini;Bilgili, becerili, özgüvenli olmalarını, Çevresiyle ile iyi ve olumlu iletişim kuracak davranışları, kazanmalarını, Olaylara çok yönlü ve tarafsız bakabilmelerini, Çağın gelişen ihtiyaçlarına cevap verebilecek beceriler kazanmalarını, Gelişen teknolojiyi izleyip kullanabilmelerini, Liderlik özelliklerinin yani sıra işbirliği ve ekip çalışmalarına yatkın bireyler olmalarını, sağlamaktadır...
 
Personel Yönetici: 3, öğretmen:23, memur: 2, hizmetli:6 şoför:1, hemşire: 1
Okul binasi varsa lojmanlara ait açiklamalar:
1990-1991 eğitim öğretim yılında Ali Akkanat İlköğretim okulu olarak faaliyete geçmiştir.

1999 tarihinde okulun adı Ali Akkanat Pansiyonlu İlköğretim Okulu olmuştur. 2006- 2007 eğitim öğretim yılında okulun adı tekrar değişerek Ali Akkanat Yatılı İlköğretim Bölge .Okulu olarak değişmiştir.

Okul binamızda 17 derslik 1 Fen Lab. 1. Bil. Tek. Sinifi 1. Kütüphane 2 idare odası 1 Reh. Odası 1 Memur odası bulunmaktadır.

Okulun lojmanı bulunmamaktadır.