TURİZMİ

    

     Beyşehir Türkiye'nin en eski yerleşim yerlerinden şirin bir yurt köşesidir. Bunu çevrede bulunan çevrede bulunan tarihi eserler ve abideler ortaya koymaktadır. Tarih öncesi Devirlere uzanan Beyşehir'in geçmişi genellikle günümüzün 8-10 bin yıl öncesinden başlatılır. Hitit, Roma, Helenestik Çağdan kalma eserleri bulunmaktadır.

     Fakat Beyşehir esas şahsiyetini Anadolu Selçuklular devrinde bulmuştur Müslüman Türkler Beyşehir'e hiç bir dönemde verilmeyen önemi vererek Anadolu Selçuklu Devleti'nin yazlık Başkentini, Beyşehir Gölü'nün bütün güzelliğinin ortaya serdiği Kubadabat adı ile anılan yerde kurmuşlardır.

 
     Ayrıca Beylikler devrinde ise Beyşehir'e Eşrefoğlu Beyliğinin merkezi olmuş, Beylikler devrine ait eşi ve benzeri olmayan eserleri Beyşehir'de yapılarak geleceğe emanet edilmiştir..

     Eşrefoğlu Camii ve Külliyesi bunlardandır Tabii ve tarihi güzellikleri ile bir açık hava müzesini andıran Beyşehir çevresi, layık olduğu önem ve hizmete henüz ulaşabilmiş değildir. Tamamıyla bir "MİLLİ PARK" haline getirilip koruma altına alınarak insanımıza ve insanlığın hizmetine açılacağı günü beklemektedir.