KARAHİSAR KÖYÜ
Köy Adı   Karahisar
Nüfusu   350
Rakım   1150
Muhtar
Adı - Soyadı
  Kemal TOPÇU

Muhtar Telefonu   0332 524 2023 | Cep: 0533 771 9508
Ulaşım Durumu Hakkında Bilgi   Köye ait 302 model otobüsümüz bulunmaktadır. Çevre köylerden kalkan minibüs ve otobüsler köyümüzün içinden geçmektedir. Köyümüz Beyşehir'e 11 km uzaklıktadır.
Köy Tanıtım Bilgisi   Coğrafi Yapısı:
Köyümüz Yalçın kayalıkların eteğinde kurulu geneli ikişer katlı taş ve ahşap yapılardan oluşan birbirine yaslanmış vaziyette 250 haneden oluşmaktadır.Vilayete uzaklığı 65 Km İlçeye uzaklığı 11 Km .dır. Halkımız kayalıkların eteğine ve vadi içine yerleşmekle dışarıdan gelecek her türlü tehlikeden soğuk ve fırtınadan ...

Camii:
20x20=400 metre kare400 cemaat kapasiteli, çevrede eşi ve benzeri olmayan direksiz çatısı ve ahşap işçiliği ile göze çarpmaktadır. Ayrıca ahşap sermahveli kendi yöremizin taşları ile inşa edilen minaresi bir sanat eseridir. Yaklaşık 1000 metre karelik küçük birde bahçesi bulunmaktadır.

Erkek Kuran Kursu:
İki katlı taş yapı olarak inşa edilmiştir.1.katta, yemekhane, banyo ve yatakhane bulunmaktadır.2.katta müdür ve öğretmen odası ile dershaneler bulunmaktadır.2000 m. Arsası içerisinde iki adet ikişer katlı lojmanı umumi WC si 1adet havuzu meyve ağaçları bulunmaktadır.

Kız Kuran Kursu:
İki katlı betonarme olarak inşa edilmiş tir.1. katta yatakhane yemek hane, ban yo ve WC bulunmaktadır. 2. katta ise öğretmen odası ve dershaneler bulunmakta dır . Yaklaşık 500 m bahçesi ihata duvarıyla çevrilmiş vaziyettedir. Bu binamızda öğrenci olmadığından ve tapusunun da diyanet vakfına bağışlandığından başka bir amaçla da kullandırılmalıdır.

İlköğretim Okulumuz:
Köyümüz de bulunan iki adet ilkokulumuz dan birincisi uzun yıllar 400 öğrenciyi içinde barındırıp hizmet vermiş, öğrencisizlik den ve ilgisizlik den zamana yenik düşüp kaderine terk edilerek yıkılıp gitmiştir.1969 yılında yapılan üç derslik diğer okulumuz içinde on altı öğrencisiyle halen hizmete devam etmektedir.