Facebook Grubumuza Katılın..

 

 

   
ADAKÖY MAHALLESİ (KASABASI)

 Facebook'ta Paylaş

Mahalle Adı   Adaköy Mahallesi
Nüfusu   432 | Erkek:212, Kadın:220
Rakım   1125
Muhtar
Adı - Soyadı
  Ahmet Şanal

Muhtar Telefonu   0543 527 7255
Ulaşım Durumu
Hakkında Bilgi
  Mahallemiz ilçe merkezine 32km, il merkezine 130km mesafede bulunmaktadır. Mahallemiz ile Beyşehir arasındaki ulaşım özel idaremize ait vasıtalarla yapılmaktadır.

Çevremizde bulunan Akçabelen Kasabası (Mahallesi), Kayabaşı Kasabası (Mahallesi) ve Yeşildağ Kasabası (Mahallesi) ile ulaşım ağı mevcuttur. Ayrıca mahallemizin İbradı üzerinden Manavgat/Antalya'ya ulaşım yolu bulunmaktadır.
Mahalle Tanıtım Bilgisi   Mahallemiz Torosların kuzeyinde Beyşehir gölü havzasına yakın bir bölgede üç tarafı ırmaklarla çevrili ada şeklinde şirin bir mahalledir.

Mahalle halkı geçimini ağırlıklı olarak çiftçilik, hayvancılık ve sezonluk çalışmalar ile temin etmektedir. Tarım ve hayvancılık her ne kadar Büyükşehirlere olan göç sebebiyle zayıflasa da, mahallemiz halkının genel geçim kaynağını teşkil eder. Mahallemiz özellikle soğuk suyu ve lezzetli fasulyesi (Adaköy Fasulyesi), en önemlisi de güreşçileri ile meşhurdur.

Pınarbaşı, Deliktaş, Taşdibi, Kazancık ve Gömülgen sevilen mesire alanları olup, çevre mahallelerden gelen aileler tarafından piknikler düzenlenerek büyük ilgi görmektedir.

Mahallemizden Görüntüler
Büyük Resimler İçin Üzerine Tıklayın...